Wykłady zamawiane
Wykład Jarosława Dobsza - CFT Polska sp. z o.o. PDF Drukuj Email

Jarosław Dobosz CFT Polska sp. z o.o.
Część I: 10.12.2012 g. 13:15 – 15:50 sala 227 Wydziału Informatyki PB
Część II: 11.12.2012 g. 14:15 – 16:45 sala 224 Wydziału Informatyki PB

Zastosowanie zaleceń CMMI i PRINCE2 w zarządzaniu projektami informatycznymi (na przykładzie firmy CFT Polska sp. z o.o.)

Program wykładu:

 1. Wprowadzenie do CMMI
 2. Obszary zarządzania projektem CMMI
 3. a.    Wprowadzenie do PRINCE2/2005
  b.    Planowanie i sterowanie realizacją projektu zgodnie z zaleceniami CMMI i PRINCE2
 4. Obszary inżynieryjne CMMI
 5. a.    Zarządzanie wymaganiami
  b.    Przygotowanie rozwiązania technicznego produktu
  c.    Integracja produktu
  d.    Weryfikacja, walidacja i proces testowy
 6. 4.    Obszary wsparcia CMMI
 7. a.    Zapewnienie jakości procesów i produktów
  b.    Analizy i podejmowanie decyzji
  c.    Zarządzanie konfiguracją
  d.    Pomiary i analizy
 8. Test / quiz z podstaw wiedzy o CMMI i PRINCE2
 9.  

 
Wykład pt. "L jak firewall" PDF Drukuj Email

Paweł Niemotko GTP Marketing
04.12.2012 g. 14:15 – 16:45 sala 218 Wydziału Informatyki PB

„L” jak firewall- czyli mózg klienta jak komputer

Jak sprzedawać produkty i usługi aby klienci sami chcieli je nabywać? Jak sprzedać siebie jako pracownika, informatyka, osobę świadczącą usługi? Jak argumentować i jak prezentować siebie lub swój towar aby u klienta nie zadziałał firewall w postaci jednej z półkul mózgowych?
W dzisiejszych czasach to nie firmy sprzedają, ale klienci kupują- ta drobna różnica sprawia, iż niezbędna staje się wiedza na temat wywierania wpływu na klienta. Jak zatem sprawić, aby sam klient wybrał nas, nasz produkt lub usługę? Świadomie stosowane techniki mające na celu realizację korzyści dla obu stron, stanowią podstawę sukcesu sprzedażowego i/lub życiowego.

 
Wykład pt. "Podstawa to postawa" PDF Drukuj Email

Paweł Niemotko GTP Marketing
20.11.2012 g. 14:15 – 16:45 sala 218 Wydziału Informatyki PB

PODSTAWA TO POSTAWA- czyli nasze nastawienie do realizacji projektów, ich wdrażania oraz sprzedaży w branży ICT

Ucz się studencie, ucz, bo po studiach czeka Cię ciężka walka na rynku pracy z tysiącami podobnych do ciebie absolwentów. Poszukiwanie pracodawców, stres na rozmowach kwalifikacyjnych, jeśli już się uda zdobyć pracę dostaniesz… żołd. No tak i jeszcze do tego te korki- ileż to się trzeba stresować nawet jadąc i wracając z tej pracy. No w domu nie lepiej albo ktoś narzeka albo czegoś chce od was, lepiej włączyć telewizor przynajmniej mamy możliwość dowiedzenia się w faktach kto ma gorzej od nas: gdzie jaka tragedia, katastrofa, no i gdzie większy kryzys. Dobrze choć, że są tacy co mają gorzej! Ale jeśli takie jest życie, to po co ja studiuję?
A może mam wybór? Może można inaczej, w końcu czasami, rzadko ale widać takich co się uśmiechają i są zadowoleni? Ciekawe co biorą… Czasami są i tacy informatycy, niektórym się powodzi, ciekawe jak to robią?

 
Wykład pt. "Zaczynaj od rzeczy najważniejszych" PDF Drukuj Email

Paweł Niemotko GTP Marketing
27.11.2012 g. 14:15 – 16:45 sala 218 Wydziału Informatyki PB

ZACZYNAJ OD RZECZY NAJWAŻNIEJSZYCH- czyli jak realizować projekty informatyczne.

Umiejętność koncentrowania się na rzeczach ważnych jest podstawą długofalowego zarządzania sobą / projektami / biznesem. Jak działać aby cały czas mieć na uwadze sprawy najważniejsze. Co zrobić aby nie tracić czasu na te rzeczy które nie są ważne?
Dzięki umiejętności ustalania priorytetów- umiejętności ustalania priorytetów przez nas samych a nie narzucanych nam przez otoczenie mamy możliwość realizowania własnych celów, wizji, naszego własnego stylu życia. Proaktywność - ja mam wpływ, ja decyduję co jest dla mnie ważne, ja decyduję co kiedy robię- jest pierwszym krokiem ludzi sukcesu. Drugim jest samodyscyplina. Co mam zrobić dziś jeśli chcę mieć własną firmę, być najlepszym informatykiem w kraju, pracować dla wielkich międzynarodowych korporacji?

 
Wykład dra inż. Adama Zagóreckiego PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy na wykład, które odbędzie się 13.11.2012 o godzinie 14.15 w sali 218.

 

dr inż. Adam Zagórecki
Cranfield University
ZASTOSOWANIE SZTUCZNEJ INTELIGENCJI W PRAKTYCE: SYSTEMY DIAGNOSTYCZNE I PROGNOSTYCZNE OPARTE O SIECI BAYESOWSKIE

 

Adam Zagórecki jest Starszym Pracownikiem Naukowym (Senior Research Fellow) na Cranfield University, który wchodzi w skład Akademii Obrony Zjednoczonego Królestwa.  Adam ukończył studia doktoranckie w dziedzinie Information Science na Uniwersytecie  w Pittsburghu, USA. Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie sieci Bayesowskich m.in. w HRL Laboratories (Malibu), Intel Research (Santa Clara w Krzemowej Dolinie), jak również w Instytucie Robotyki na Carniegie Mellon University gdzie rozwijał systemy detekcji  zagrożeń radioaktywnych opartych o uczenie maszynowe. Adam obecnie specializuje się w problematyce analizy danych i modelowania na potrzeby sektora obronnego i  bezpieczeństwa. Jest współautorem systemu diagnostycznego Doktor-Medi (doktor-medi.pl).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4
© 2010 Politechnika Białostocka