System śledzenia obrazów medycznych w sekwencjach wideo PDF Drukuj Email
  1. Implementacja modułu importu danych wideo z badania USG. Ekstrakcja poszczególnych klatek filmu wideo i utworzenie sekwencji obrazów.
  2. Implementacja trybu śledzenia punktu referencyjnego w kolejnych klatkach materiału wideo. Możliwość zaznaczania na wybranej klatce tzw. punktu referencyjnego, który pozwala na śledzenie tego punktu i zniwelowanie w ten sposób przemieszczania się obrazu wideo na skutek np. oddychania, bicia serca. Śledzenie zmiany położenia punktu referencyjnego i korekta położenia obrazu na kolejnych klatkach wideo.
  3. Implementacja funkcjonalności śledzenia zmian (przemieszczeń) w materiale wideo. Możliwość zaznaczenia na obrazie kilku linii przekroju obrazu wraz z punktami pomiarowymi, dla których będzie rejestrowane przemieszczanie się punktów na kolejnych klatkach filmu wideo. Utworzenie wykresów, które prezentują przemieszczanie się na ekranie punktów pomiarowych w funkcji czasu, tzn. dla kolejnych klatek filmu wideo.

 

Implementacja algorytmów śledzenia zaznaczonego obszaru na kolejnych klatkach obrazu wideo, może odbywać się z wykorzystaniem gotowych algorytmów, bibliotek, etc. spotykanych w literaturze.

 
© 2010 Politechnika Białostocka